Novomatic

Austriacka firma Novomatic od swojego powstania w 1980 roku zajmuje się produkcją i dystrybucją automatów do gier do kasyn naziemnych.

Niektóre z wydanych produktów Novomatic dla placówek lądowych odniosły tak duży sukces, że po pewnym czasie wiele z nich znalazło swoje wcielenie w wersji online. Okres rozkwitu firmy przypadł na 2011 rok, kiedy to Novomatic kupił Greentube Internet Entertainment Solutions – renomowanego twórcę gier hazardowych dla portali internetowych. Od tego czasu Novomatic należy do uznanych światowych liderów w produkcji oprogramowania kasyn online.

Dziś maszyny austriackiej marki można spotkać w kasynach na niemal wszystkich kontynentach. Pomimo błyskawicznego skoku w grach online Novomatic nadal jest gigantem wśród naziemnych dostawców automatów do gry. Produkty te są sprzedawane w ponad 70 krajach, a firma zatrudnia ponad 19 000 osób na całym świecie.

Jaki jest popyt na rynku gier

Gry produkowane przez Novomatic są przede wszystkim kochane i szanowane przez doświadczonych graczy, doceniają oni dobre wykonanie i autentyczny wygląd automatu wideo w tego typu produktach. Legendarne automaty do gier Book of Ra, Dolpin’s Pearl, Lucky Lady’s Charm i Sizzling Hot Deluxe były własnością kasyn naziemnych przez dziesięciolecia z rzędu, teraz ich wirtualne wersje są doskonale produkowane przez Novomatic. Co więcej, część z nich odniosła taki sukces, że twórcy Novomatic zaprezentowali ulepszoną wersję Deluxe dla tych symulatorów.

Odmiany gier

Głównym wektorem rozwoju Novomatic są automaty do gier stacjonarnych w kasynach online. Jednocześnie firma wprowadziła około 100 automatów online do wirtualnych kasyn, w które można grać zarówno za prawdziwe pieniądze, jak i za darmo (tryb demo). Oprócz automatów wideo Novomatic ma imponujący wybór własnych gier karcianych, kilka rodzajów ruletki. Całe oprogramowanie do gier jest doskonale przystosowane do działania na urządzeniach mobilnych.

Możesz otwierać automaty z Novomatic bezpośrednio w samej przeglądarce: nie musisz do tego pobierać żadnego dodatkowego oprogramowania. W ciągu ostatnich lat Novomatic zaprezentował wysokiej jakości wydanie dla mobilnych wersji swoich najpopularniejszych automatów – Sizzling Hot Deluxe i Book of Ra.

Co wyróżnia produkty marki Novomatic?

Eksperci branży hazardu online podkreślają specjalne podejście do projektowania automatów online: wirtualne symulatory są bardzo podobne do swoich odpowiedników w kasynach naziemnych. Tłumaczy to fakt, że wiele maszyn wydaje się być dość przestarzałych – w ten sposób Novomatic próbował odtworzyć grę w prawdziwym kasynie.

Jednak taka „starożytność” nie wpływa na doskonałą reputację marki Novomatic. Ich produkty są uwielbiane przez graczy, którzy preferują prostą i łatwą do nauczenia rozrywkę.